استفاده بهینه از کمدهای دیواری
✿مجله اینترنتی کفشدوزکـ✿
آنچه که یک مادر نمونه باید بداند

بازدید : مرتبه
تاريخ : دوشنبه 30 دی 1392

سلام:

به " مجله ی اینترنتی کفشدوزک" خوش آمدید.

دوستانی که مایل به تبادل لینک هستید، "مجله اینترنتی کفشدوزک" رو لینک کنید و بعد در قسمت نظرات اعلام کنید تا شما رو لینک کنیم.

***

 

تماس با ما موضوع :
ارسال توسط قاصــــــدك
بازدید : 4278 مرتبه
تاريخ : شنبه 26 اسفند 1391

 


ادامه مطلب :

طریقه چیدن وسایل داخل کمد دیواری به خصوص در فضاهای محدود دارای اهمیت است. در ذیل روش‌های مختلفی جهت استفاده بهینه معرفی می‌شود :

- با طبقه‌بندی کردن کمد دیواری‌های یک در، حداکثر استفاده را از فضا ببرید تا جای کافی برای قرار دادن تی‌شرت‌، شلوار لی و ژاکت‌های تا شده داشته باشید. همچنین با استفاده از جعبه و سبد کلیه وسایل ریز را سروسامان دهید.

- به کمک گیره‌های چسبی، از هر سانتی‌متر دیوار استفاده کنید. با این وسیله ارزان از له شدن وسایل سبک مانند کلاه جلوگیری می‌کنید و می‌توانید روسری و کمربندها را روی آن آویزان کنید.

- با پایان یافتن زمستان، آویزان بودن ژاکت و لباس‌های زمستانی جای زیادی از کمد شما را خواهند گرفت. آن‌ها را داخل جعبه مقوایی بزرگ بگذارید و در قفسه‌های بالایی قرار دهید. با تمیز کردن و برداشتن چکمه‌ها، جا را برای صندل و لباس‌های تابستانی باز کنید.

- اگر پاسخ شما به سوال‌هایی مانند: آیا این لباس مناسب است؟ آیا آن را می‌پوشم؟ آیا ظاهر خوبی دارد؟ منفی است، بدون هیچ درنگی از دست آن‌ها که مطمئنا لباس‌های اضافی و بدون استفاده هستند، راحت شوید.

- اگر تی شرت‌ها، ژاکت‌ها و لباس‌ها را خیلی فشرده داخل کمد قرار داده‌اید و در دسترسی به آن‌ها دچار مشکل هستید، با یک ابتکار فضای مناسبی برای آویختن شلوارها خواهید داشت. با استفاده از  میله‌های چوبی قابل چرخش، به راحتی امکان آویختن و دسترسی به ۱۰ شلوار فراهم می‌شود.

- اگر در اتاق‌ها جای  کافی برای ساخت کمد دیواری ندارید، از هر فضای باریک ممکن در هر جای خانه  برای قرار دادن وسایل استفاده کنید. در اینجا این کمد باریک در نزدیکی شومینه، جای مناسبی برای آویختن کیف‌ و کفش فراهم کرده است.

- لباس‌ها را طوری داخل دراور بچینید که به‌راحتی امکان برداشتن آن‌ها را داشته باشید. می‌توانید آن‌ها را با دیوایدر از هم تفکیک کنید.

- حتی کوچک‌ترین کمد دیواری را می‌توان طوری تقسیم بندی کرد که بتوان حداکثر استفاده را از آن برد. با گذاشتن وسایل ریز داخل جعبه‌ها از آن‌ها را در برابر گرد و غبار محافظت ‌کنید.

 

 

شش فرمان برای گریز از کمد آقای گوفی

 

اگر شما در خانواده‌ای زندگی می‌کنید که زن و شوهر هر دو شاغل هستید سعی کنید قوانین نظم را رعایت کنید تا به دردسر نیفتید. زندگی بر مدار نظم می‌چرخد، همان‌طور که زمین و آسمان بر نظم استوار است. اما بعضی‌ها انگار از مدار زندگی و زمین و آسمان خارج ایستاده‌اند و هیچ ارتباطی با نظم ندارند. نکته مقابل نظم و ترتیب شلختگی و بی‌نظمی ‌است و به سمت هریک از دو سوی این طیف که پیش می‌رویم با افراط یا تفریط مواجه می‌شویم. نظم بیش از اندازه وسواس را به زندگی شما می‌آورد و بی‌نظمی‌بیش از اندازه از شما یک شلخته واقعی می‌سازد. کافی است فقط یک هفته هر چیز را هر جایی که راحت‌تر هستید رها کنید و آنگاه خواهید دید که این بی‌نظمی‌ها شما را یک ماه درگیر خواهد کرد. متاسفانه واقعیت این است که گرچه همه چیز بر مدار نظم می‌چرخد اما گرایش وسوسه‌انگیزی به سمت بی‌نظمی‌ دارد.بنابراین اگر شما مدام نمی‌توانید دنبال مرتب کردن خانه باشید و در خانواده‌ای زندگی می‌کنید که زن و شوهر هر دو شاغل هستید سعی کنید قوانین نظم را رعایت کنید تا به دردسر نیفتید.اول از همه باید برای خود یک برنامه نظم و ترتیب بچینید. اگر دیگران مثلا همسر و فرزندان هم با شما همراهی می‌کنند که چه بهتر می‌توانید در این برنامه آنها را هم دخیل کنید.

فرمان اول: هر چیز به جای خویش نیکوست برای رعایت کردن این فرمان سعی کنید هر چقدر هم که خسته باشید و هر وقتی از شبانه روز هم که باشد هر چیز را سر جای اولش برگردانید. فردا روز دیگری است و یک عالمه کار مربوط به خودش را دارد پس هم‌‌اکنون به دنبال کارهای خو د باشید.

فرمان دوم: باید‌ها و نباید‌ها را از ذهن بگذرانید وقتی در این آشفته بازار قدم می‌زنید می‌بینید که خیلی چیزها روی هم و در کنید تا تمام آنچه دارید و آنچه برای نظم بخشیدن به موجودی لازم دارید بنویسید.

فرمان سوم: مختصر شوید اگر در یک خانه شلوغ زندگی می‌کنید بزودی از به نظم در آوردن آن ناامید خواهید شد. پس همین حالا تکلیف تمام چیزهایی را که می‌خواهید و آنها را که نمی‌خواهید روشن کنید و کم کم خود را قانع کنید از شر زیادی‌ها خلاص شوید. پس شروع کنید به مختصر‌کردن فهرست و تهیه کردن و جایگزین کردن چیزهایی که برای نظم بخشیدن مورد نیاز است. ایجاد یک کمد دیواری، چند تا قفسه اضافه، یک جا‌‌رختخوابی، جا‌‌‌جورابی و… چیزهایی است که می‌تواند به شما در سرو سامان یافتن کمک کند و کتاب‌ها، لباس‌ها و سی دی‌های سرگردان را نجات بدهد. 

فرمان چهارم: به سرگردانی پایان دهید حالا که قفسه‌های نظم دهنده را آماده کرده‌اید و وسایل غیر ضروری را دور ریخته اید برای تمام وسایلی که جای مشخصی ندارند و هر روز از یک جا سر در می‌آورند یک جای مشخص و همیشگی پیدا کنید. این کار باعث می‌شود شما، همسرتان و فرزندان بدانند آن وسیله را کجا پیدا کنند و پس از استفاده از آن هیچ بهانه ای برای رها کردنش نداشته باشند.

فرمان پنجم: یک کتابدار خبره شوید تا حالا سری به کتابخانه زده‌اید؟ مطمئن هستم که گاهی این کار را می‌کنید. اگر نمی‌کنید، برای نظم بخشیدن به خانه‌تان هم که شده یکسری به آنجا بزنید. خصوصیت یک کتابخانه با آن‌همه کتاب‌های متفاوت و متنوع این است که شما هر کتابی را بخواهید از آنجا پیدا می‌کنید. کار کتابدار این است که هر کتابی که پس آورده می‌شود را بلافاصله سر جای خودش بگذارد. کتاب‌ها بر حسب مو ضوع، حروف الفبا، نام نویسنده و خیلی چیزهای دیگر دسته‌بندی می‌شوند تا بهترین نظم را داشته باشند. ارتباطش را متوجه نمی‌شوید؟ حالا برایتان یک مثل می‌زنم: وقتی کوچک بودیم کارتون معروفی بود که در آن یک پروفسور به نام آقای گوفی در کمدش را باز می‌کرد و تمام وسایلی که بی‌نظم و ترتیب روی هم چیده بود بیرون می‌ریخت. من این کمد آقای گوفی را در خانه یکی از دوستانم دیده‌ام. او قفسه‌های کمدش را برداشته بود و همه چیز را از قوطی رب گوجه فرنگی گرفته تا لباس‌های تمیز و کثیف با سرعت گلوله می‌کرد و به زور داخل کمد می‌چپاند. ظاهر خانه اش تمیز و مرتب بود، اما هیچوقت چیزی را که می‌خواست پیدا نمی‌کرد. اگر چنین کمدی طبقه‌بندی می‌شد و هر طبقه وسایلی را در خود جای می‌داد که با هم سنخیت داشتند براحتی می‌شد همه چیز را پیدا کرد. برای این کار نظم کتابخانه‌ای خیلی به کمک شما می‌آید. مثلا یک قفسه مخصوص لوازم صوتی و تصویری؛ کارتون‌ها یک طرف، فیلم‌ها یک طرف و نوارهای کاست طرف دیگر. دوربین عکاسی و فیلمبرداری هم می‌تواند جایی در یکی از قفسه‌های همان کمد قرار بگیرد.

فرمان ششم: نظام نوین خانه را به خانواده ابلاغ کنید اگر شما نظمی‌ پدید آورده باشید که فقط خودتان از آن سر در می‌آورید در حقیقت به هیچ دردی نمی‌خورد. برای این‌که دیگران هم به خوبی بدانند چه چیز را کجا بگذارند و از کجا پیدا کنند کمی‌ وقت بگذارید و همه شیشه‌های ادویه و بنشن را نامگذاری کنید و فهرست محتویات را به در کابینت بچسبانید که برای یافتن یک چیز همه طبقات زیر و رو نشود. در مورد سایر کمد‌ها وقفسه‌ها نیز این کار را بکنید با این کار در واقع نظم رابه دیگران ابلاغ کرده‌اید و برای این کار می‌توانید از آنها هم کمک بگیرید که فکر نکنند در یک خانه نظامی‌ با دیسیپلین دیکته شده و سختگیر افتاده‌اند.

 

 

 

منبع: زندگی ایده آل و همشهری آنلاینموضوع : فـــوت وفن خـــانه داری
ارسال توسط قاصــــــدك

آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
امکانات جانبی
POWERED BY
NiniWeblog.com